Для цілей оподаткування ПДВ господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.
За правилом, установленим у пункті 185.1 Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників ПДВ з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
При цьому операції з надання товарів у межах договорів довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари та не пов’язані з купівлею чи продажем таких товарів, не вважаються постачанням товарів (пп. 14.1.191, 14.1.202 ПК).
Отже, операції з передачі та повернення майна в межах договору управління майном, які не передбачають передачі прав власності на таке майно, не оподатковуються ПДВ.
Щодо операцій із управління майном, які здійснюються управителем за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки товарів (послуг), що оподатковується ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%.
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 21.04.2016 № 9392/10/26-15-12-01-18
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками