Участь платника в розгляді його заперечень до акта перевірки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, орган ДФС зобов’язаний повідомити платника про місце і час проведення такого розгляду.

Повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочі дні до дня їх розгляду.

Участь керівника відповідного органу ДФС (уповноваженого ним представника) у розгляді заперечень платника — обов’язкова. Спірні питання і надання заперечень щодо встановлених порушень під час здійснення перевірки можуть бути винесені на розгляд постійних комісій при відповідних органах ДФС. Створення таких комісій спрямовано на вирішення внутрішніх організаційних питань органу ДФС щодо всебічного та якісного вивчення спірних питань та оперативного прийняття рішення з боку керівництва органу ДФС з їх урегулювання. Законодавство не передбачає обов’язку органу ДФС додатково залучати платника податку до участі й у роботі таких постійних комісій.

За результатами розгляду заперечень складається висновок, у якому зазначаються наведені в акті (довідці) документальної перевірки висновки, факти та дані, щодо яких надано заперечення, короткий зміст, обґрунтування позиції органу ДФС щодо кожного порушеного питання та підсумки щодо обґрунтованості заперечень.

На підставі висновку складається обґрунтована письмова відповідь щодо результатів розгляду заперечень, яка підписується керівником органу ДФС та надсилається платнику податків.

Рішення про визначення грошових зобов’язань керівник органу ДФС приймає з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків. Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.

Лист ДФС від 25.04.2016 № 9296/6/99-99-14-03-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19002

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35698

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43441

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді