На зменшення суми податкових зобов’язань, якщо товари чи послуги, необоротні активи в подальшому використовуються в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, заповнюється розрахунок коригування до податкової накладної.
У заголовній частині розрахунку коригування робиться помітка «Х» у графі «До зведеної податкової накладної», вказується дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.
У рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «600000000000», а в рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.
В розділі Б табличної частини розрахунку коригування зазначається:
- у графі 1 — № з/п рядка податкової накладної, що коригується;
- у графі 2 — причина коригування;
- у графі 3 — номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується;
- у графі 4 — код товару згідно з УКТ ЗЕД.;
- у графах 5 та 6 — одиниця виміру товарів/послуг;
- у графі 11 — код ставки;
- у графі 13 — база оподаткування без урахування ПДВ зі знаком «-»;
- графи 7, 8, 9, 12 не заповнюються.
У розділі А табличної частини розрахунку коригування (рядки I-VIII) вносяться узагальнюючі дані щодо суми коригування податкових зобов’язань за операціями, на які складається такий розрахунок коригування. А саме — в рядку «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту» залежно від ставки (рядки II-III) зазначається зі знаком «-» сума коригування податкових зобов’язань.
Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками