У випадку придбання (виготовлення) суб’єктами спецрежиму оподаткування товарів (послуг), основних фондів для їх часткового використання у виробництві різних видів продукції такі платники мають здійснити розрахунок питомої ваги вартості окремого виду продукції у загальній вартості усіх сільгосптоварів та послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних періодів.
Розрахунок питомої ваги здійснюється щомісячно у додатку 9 до спецрежимної декларації з ПДВ. При цьому у примітці до додатка 9 вказано, що для розрахунку питомої ваги у звітному періоді треба застосовувати дані за 12 послідовних звітних (податкових) періодів сукупно (включаючи поточний).
З урахуванням значення розрахованої питомої ваги сума сплаченого (нарахованого) ПДВ при придбанні або виготовленні товарів (послуг), основних фондів відноситься до податкового кредиту за операціями із зерновими і технічними культурами, та/або операціями з продукцією тваринництва, та/або операціями з іншими сільгосптоварами та послугами пропорційно частці (питомій вазі), розрахованій у додатку 9 до декларації з ПДВ із позначкою «0121» за попередній звітний період.
Розподіл суми податкового кредиту звітного періоду за видами сільськогосподарських операцій здійснюється у відповідних рядках таблиць 1, 2 та 3 додатка 10 до декларації з ПДВ із позначкою «0121» виходячи з частки, розрахованої у додатку 9 за попередній звітний період.
Листи ГУ ДФС у Миколаївській області від 25.05.2016 № 1730/10/14-29-12-01-10, № 1731/10/14-29-12-01-10
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками