Підприємство — неплатник ПДВ здійснює лише операції із надання консультаційних послуг безпосередньо нерезидентам, вартість яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищила 1 млн. грн. Чи має таке підприємство реєструватися як платник ПДВ?
Згідно з Податковим кодексом України об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України.
Якщо отримувачем послуг є нерезидент України, який не має постійного представництва в Україні, місце постачання таких послуг знаходиться поза межами митної території України. Відповідно, операція з постачання таких послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.
У випадку коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), то особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім платників єдиного податку першої – третьої груп.
Тож якщо підприємство здійснює лише операції з надання консультаційних послуг безпосередньо нерезиденту, підстав для обов’язкової реєстрації платником ПДВ у такого підприємства немає.
За матеріалами www.visnuk.com.ua
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками