Сільгоспвиробник має доплатити ПДВ за 2015 рік

ДФС нагадала сільгоспвиробникам про необхідність перегляду бази оподаткування операцій з постачання у 2015 році самостійно виробленої продукції.

Така необхідність зумовлена тим, що фактичну собівартість власно виробленої продукції підприємство визначає один раз на рік. Продукція власного виробництва протягом року відноситься на витрати за плановою собівартістю з коригуванням її в кінці року до рівня фактичних витрат.

Якщо у 2015 році платник визначав планову собівартість продукції, то у разі її перевищення над договірною вартістю, платник мав додатково скласти  податкову накладну з типом причини «17» на суму такого перевищення планової собівартості над договірною вартістю та зареєструвати її в Єдиному реєстрів податкових накладних (ЄРПН).

Після встановлення фактичної собівартості продукції, податкові зобов’язання, визначені при її постачанні у 2015 році, підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування до податкових накладних з типом причини «17». У графі «Причина коригування» такого розрахунку зазначають «Розрахунок фактичної собівартості сільгосппродукції за 2015 рік».

У разі якщо платник податку не обраховував у 2015 році планову собівартість продукції або договірна вартість поставленої у 2015 році продукції перевищує планову собівартість, але є меншою за фактичну, то на дату розрахунку фактичної собівартості потрібно скласти податкову накладну з типом причини «17» на суму перевищення фактичної собівартості над договірною вартістю, зареєструвати її в ЄРПН та збільшити податкові зобов’язання на зазначену суму.

Податкові накладні з типом причини «17» включають до складу податкових зобов’язань та відображають у податковій декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Лист ДФС від 12.09.2016 № 19611/6/99-99-15-03-02-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
298176

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
371745

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді