З 22 листопада звітність з акцизного податку - у новій редакції

З 22 листопада 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.09.2016 №841, яким внесені зміни до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених наказом Мінфіну від 23 січня 2015 року №14.

Зокрема, у розділі 05 «Вид платника акцизного податку» Декларації акцизного податку, для осіб, які реалізують пальне, з’явилася окрема колонка.

Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відтепер декларуватимуться в оновленому розділі Д (раніше це був Розділ Ґ), в якому відображатимуться загальні податкові зобов’язання з акцизного податку за кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, без деталізації за видами продукції, яка буде проводитися в додатку 6.

У додатках до декларації акцизного податку теж відбулися зміни. Їх стало 11, тобто на 2 більше. Нові додатки це:

  • Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу (Додаток 11),
  • Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування (Додаток 9).

У Додатку 1, в якому проводиться розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку відтепер не відображатимуться операції, визначені підпунктами 213.1.9, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, але декларуватимуться суми акцизного податку, сплаченого із підакцизної сировини, яка використана при виробництві пального, згідно з пунктом 217.6 статті 217 Податкового кодексу.

Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку також набув редакційних змін, зокрема, наведено детальний алгоритм заповнення нових додатків.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
104956

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
276

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65500

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді