Коли у податковій накладній зазначають комплектуючі зібраного товару

У податковій накладній в окремих рядках зазначають обов’язкові реквізити, визначені у пункті 201.1 Податкового кодексу України.

Зокрема, у графі 2 податкової накладної зазначають повне найменування товару та окремих поставлених його частин. Відомості графи «Номенклатура товарів/послуг продавця» мають відповідати формулюванню у первинних документах, що супроводжують постачання таких товарів/послуг.

У графі 3 записують код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Країною походження товару вважається країна, у якій товар повністю вироблено або піддано достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом України (МК).

Якщо у виробництві товару беруть участь дві чи більше країни, країною походження товару вважають ту, в якій відбулися останні операції з переробки, достатні для того, аби товар отримав основні характерні риси повністю виготовленого товару, що відповідають критеріям достатньої переробки, визначеним у статті 40 МК.

Якщо з імпортованих товарів вироблено інші види продукції, але вони не були піддані достатній обробці/переробці на митній території України і класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків залишився незмінним, такі вироблені, оброблені/перероблені товари вважають товарами імпортного походження. Відповідно, під час їх постачання код УКТ ЗЕД у податковій накладній не змінюється, а комплектувальні зібраного товару вписують поелементно.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 30.01.2017 № 1925/10/26-15-12-01-18


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
298178

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
371746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді