Ліквідація основних засобів: що з ПДВ-зобов’язаннями

Теми:

Ліквідація основних засобів у зв’язку з їх знищенням, зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також у випадках ліквідації без згоди платника ПДВ (у т. ч. викрадення), з 01.01.2017 не є постачанням товарів (пп. «г» п. 198.5 Податкового кодексу України; ПК). Також не є постачанням і ліквідація необоротних активів, якщо платник ПДВ надав ДФС документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого їх не можна використовувати за первісним призначенням.

Якщо ж основні засоби ліквідують за самостійним рішенням платника ПДВ, то така ліквідація для цілей оподаткування є постачанням активів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації (п. 189.9 ПК).

Отже, у разі ліквідації основних засобів податкові зобов’язання з ПДВ нараховують один раз у загальному порядку з огляду на те, що така операція є операцією з постачання товарів. Або на підставі пункту 198.5 ПК, якщо ліквідацію здійснюють у випадках, визначених підпунктом 14.1.191 та абзацом другим пункту 189.9 ПК.

Лист ДФС від 10.02.2017 № 2713/6/99-99-15-03-02-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93479

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді