Колишнім «спецрежимникам» повернуть кошти із заблокованих рахунків

До 31.12.2017 сільгосптоваровиробникам, які до 01.01.2017 застосовували спецрежим з ПДВ, до суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, додадуть суму коштів, заблокованих на спецрахунку суб’єкта спецрежиму.

Йдеться про кошти, перераховані з 1 по 30 січня 2017 року колишніми платниками спецрежиму на спецрахунки, відкриті сільгосптоваровиробниками відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України (ПК) в установах банків, але не більше за суму, яку мали спрямовувати на ці рахунки за даними податкової звітності за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.

Таке збільшення проводитимуть одноразово за заявою сільгосптоваровиробника. Її слід подати у довільній формі до ДФС разом із копіями платіжних доручень, які підтверджують таке перерахування. Копії платіжних доручень мають бути завірені банком у встановленому порядку.

Після того як суми такого збільшення потраплять на рахунок сільгосптоваровиробника в системі електронного адміністрування ПДВ, він може подати до ДФС заяву про перерахування цих коштів на його поточний рахунок відповідно до пункту 200-1.6 ПК.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон України від 23.03.2017 № 1988-VIII


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14275

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21733

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
295672

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді