За несплату податків за прийнятим платіжним дорученням відповідає банк

Розрахункові документи, що надійшли до банку протягом операційного часу, банк виконує в день їх надходження, а ті, що надійшли після операційного часу, — наступного операційного дня.

Якщо банк повертає розрахунковий документ без виконання в день його надходження, він робить на його зворотному боці напис про причину повернення документа без виконання і зазначає дату повернення.

Банк, який обслуговує платника, і банк, що обслуговує отримувача, несуть перед платником і отримувачем відповідальність за виконання переказу.

Якщо банк перераховує податки до бюджетів запізно, він сплачує пеню за кожен день прострочення та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не у повному обсязі перерахування таких податків до бюджетів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Отже, орган контролю має право пред’явити письмову вимогу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу, якщо саме платник винен у несвоєчасному або перерахуванні не в повному обсязі податків до бюджетів.

Податкові зобов’язання платника податку вважають виконаними, тільки-но банк прийняв розрахунковий документ про перерахування податків до бюджету. Відповідно, вимагати від платника податків повторно сплатити податки чи притягувати його до відповідальності за неперерахування чи несвоєчасне перерахування банком до бюджету податків незаконно.

Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду
від 18.01.2017 у справі 817/900/16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35152

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42894

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді