Фінлізинг уживаних товарів від неплатників ПДВ: як визначити базу оподаткування

Як визначити базу оподаткування при фінансовому лізинг вживаних товарів, які постачаються неплатниками ПДВ?

Лізингова компанія придбаває у фізосіб — неплатників ПДВ однорідні уживані товари для подальшої їх передачі за договорами фінансового лізингу. Такі договори передбачають обов’язковий перехід до лізингоотримувача права власності на передані у фінлізинг товари. У такому разі лізингова компанія може обчислювати базу оподаткування ПДВ за частиною другою пункту 189.3 Податкового кодексу України (ПК).

А саме: коли платник ПДВ постачає вживані товари, придбані в осіб, не зареєстрованих як платники податку, за договорами, що передбачають перехід права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.

Тут ціною продажу є вартість однорідних вживаних товарів за договорами фінансового лізингу, а ціною придбання — їх вартість за договорами купівлі-продажу, які передбачають перехід права власності на такі товари.

Лист ДФС від 28.07.2017 № 1413/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93471

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14333

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді