Як заповнити книгу обліку доходів та витрат особам, які ведуть незалежну професійну діяльність

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають вести Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга).

Записи у Книзі роблять за підсумком робочого дня, впродовж якого отримали дохід, на підставі первинних документів, що підтверджують витрати. Щодня відображають суму фактично отриманого доходу із підсумком за місяць, квартал, рік. Доходи від проведення діяльності, в т. ч. кошти, що надійшли на поточний рахунок, до каси платника податків, та/або отриману готівку, суму заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) зазначають у графі 2 Книги.

У графі 5 записують реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, пов’язані із діяльністю. Підтвердними  документами можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупівлі (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.

У графі 6 відображають суму витрат, які документально підтверджені й безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня. У графі 7 — суму витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці.

У графі 8 зазначають суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 7.

Суму чистого оподатковуваного доходу обчислюють як різницю між сумою доходу від провадження діяльності за звітний період (графа 4) і сумою понесених витрат (графи 6, 7, 8) і зазначають у графі 9.

До доходу приватного виконавця включають суму авансових внесків стягувачів і відображають у графі 2 Книги.

Суму коштів, фактично використаних для забезпечення виконавчого провадження, можна включити до витрат такого приватного виконавця (не більше за суму авансових внесків стягувачів), за умови їх документального підтвердження, і відобразити у графі 8 Книги.

Лист ДФС від 16.08.2017 № 1632/А/99-99-13-01-02-14/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
457746

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13909

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
244138

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
60530

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді