Підприємці та особи, які провадять незалежну профдіяльність, мусять повідомляти про свій статус банкам, у яких відкривають рахунки.
Банки, своєю чергою, мають надсилати повідомлення про відкриття/закриття рахунку платника податків — самозайнятої особи до органу ДФС, у якому така особа перебуває на обліку як платник податків. Таке повідомлення надсилають у день відкриття/закриття рахунку.
Банк має ідентифікувати і верифікувати клієнтів, які відкривають рахунки в банку. Інформація про зареєстрованих підприємців та осіб, які зареєстрували своє право на ведення незалежної професійної діяльності, є відкритою і загальнодоступною. Джерелами відомостей є:
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
- Єдиний реєстр нотаріусів;
- Реєстр атестованих судових експертів;
- Єдиний реєстр арбітражних керуючих України;
- Єдиний реєстр приватних виконавців України;
- Єдиний реєстр адвокатів України.
ДФС на своєму офіційному веб-порталі оприлюднює інформацію із реєстрів, у т. ч. дані про взяття на облік як платників податків самозайнятих осіб.
Тому в разі встановлення статусу клієнта як самозайнятої особи (підприємця чи особи, яка провадить незалежну профдіяльність) банк під час відкриття/закриття рахунків надсилає до ДФС повідомлення про відкриття або закриття усіх рахунків самозайнятої особи.
Лист ДФС від 04.09.2017 № 1794/6/99-99-13-01-02-14/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ