Розрахунок коригування, коли товар повернув неплатник ПДВ

Розрахунок коригування до податкової накладної, яку не видають покупцеві, реєструє постачальник

Якщо після постачання товарів/послуг відбувається будь-яка зміна їх вартості, у т. ч. перегляд цін, а товари/послуги повертають особі, яка їх надала, або постачальник повертає суму попередньої оплати товарів/послуг, потрібно коригувати суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника й отримувача. Підставою для цього є розрахунок коригування до податкової накладної, що складають і реєструють у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Платник ПДВ — постачальник у разі зміни вартості товарів/послуг, наданих неплатникам ПДВ на дату такого постачання, може зменшити податкові зобов’язання, лише якщо раніше поставлені товари повернули у власність постачальника, а той надав отримувачеві повну грошову компенсацію їх вартості (п. 192.2 Податкового кодексуУкраїни; ПК).

Розрахунок коригування до податкової накладної, яку не видають покупцеві, реєструє постачальник.

У розрахунку коригування зазначають дату і номер податкової накладної, до якої вносять зміни. У клітинках для номера податкової накладної, яких не заповнюють, не проставляють нулів, прочеркіа та інших знаків чи символів.

У верхній лівій частині такого розрахунку коригування у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» ставлять позначку «×»ізазначають тип причини 02 — «Складена на постачання неплатнику податку».

У графі «Отримувач (покупець)» записують «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «100000000000».

Розділи А та Б розрахунку коригування заповнюють у порядку, визначеному для складання податкових накладних.

Лист ДФС від 12.09.2017 № 1906/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93471

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14333

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді