Що розуміє під «валютними цінностями» податкове законодавство

Лист ДФС від 15.02.2018 № 623/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Не є об’єктом оподаткування ПДВ, зокрема, операції з торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов’язаннями (вимогами), за винятком операцій з інкасації боргових вимог і факторингових (факторингу) операцій, крім факторингових операцій, якщо об’єктом боргу є валютні цінності. Проте Податковий кодекс України не містить визначення поняття «валютні цінності».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Операції з цінними паперами та податок на прибуток: до і після

Податківці радять користуватися визначенням, наведеним у Митному кодексі України. Так, відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 4 розділу І МК до валютних цінностей належать:

  • валюта України;
  • іноземна валюта;
  • платіжні документи і цінні папери, виражені у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах;
  • банківські метали.

Розрахунки в іноземній валюті

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
20199

Цінні папери у підприємницькій діяльності

Цінні папери можуть використовувати для залучення додаткового фінансування, отримання інвестиційно-спекулятивного прибутку, посвідчення боргових зобов’язань або корпоративних прав. Розглянемо, якими бувають цінні папери, їх форми та види за профільним Законом.
25191

Спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів – огляд Закону № 738

Новоприйнятий Закон № 738 зачіпає законодавство України щодо цінних паперів, фондового ринку та товарних бірж. З’являються нові види цінних паперів, врегульовуються питання взаємозаліків у вигляді ліквідаційного (фінансового) неттінгу, створюється можливість для діяльності об’єднань власників облігацій. Огляд цих та інших нововведень для України у сфері фінансових інструментів – у консультації.
2134

Облігації

Інвестування грошей в облігації є незвичним варіантом для більшості громадян та суб’єктів господарювання. Однак, це спосіб отримати дохід та зберегти свій капітал. В консультації про те, що таке облігації та якими вони бувають, які найбільш надійні, хто і як їх може купити, нюанси оподаткування облігацій та операцій з ними.
7664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді