Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України (ПК) звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПК подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Це стосується всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності (абз. 1 п. 49.2 ПК).
► ФОП-єдиноподатник заповнює декларацію
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (абз. 2 п. 294.1 ПК).
Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПК, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПК).
► Відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок платника
У податковій декларації юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи відображають обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою (пп. 296.5.4 ПК).
Таким чином, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом першого кварталу поточного року відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, не зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи за І квартал поточного року.
Разом з цим, якщо платник єдиного податку третьої групи самостійно виявив помилку у раніше поданій ним податковій декларації, то відповідно до частини «б» пункту 50.1 ПК може у складі звітної декларації за І квартал надати відповідні уточнені податкові зобов’язання (розділ IV декларації).