Колишній спецрежимник зарахував аванс в рахунок іншого договору: що з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист ДФС від 21.08.2018 № 3627/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Сільськогосподарський товаровиробник у 2016 році отримав аванс за сільськогосподарську продукцію, склав відповідну податкову накладну і зареєстрував її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). У 2018 році постачальник не зміг поставити таку продукцію, тому контрагенти домовилися про постачання іншої сільгосппродукції на суму попередньої оплати, отриманої у 2016 році.

У такій ситуації на дату досягнення нової домовленості постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату авансу. Також постачальник складає і реєструє податкову накладну на суму авансу за другим договором.

Проте податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за спецрежимними операціями, можна було зареєструвати лише до 15.01.2017 включно. З 16.01.2017 їх реєструвати не можна.

Отже, постачальник не може зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, які задекларував у межах дії спеціального режиму оподаткування. Водночас покупець має зменшити суму податкового кредиту, сформованого за перерахування попередньої оплати за таку продукцію, тобто нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання.

На дату зарахування авансу в рахунок майбутнього постачання сільгосппродукції за іншим договором постачальник зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на суму попередньої оплати за таким другим договором.



 

Теми:


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15173

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
725893

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27033

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198525

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді