Дата квитка не збігається з датою в наказі: що з ПДФО

Теми:

ГУ ДФС у Тернопільській області повідомило, що днем вибуття у відрядження є день від’їзду поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника. Якщо транспортний засіб рушив у дорогу до 24-ї години включно, днем вибуття у відрядження є поточна доба, з півночі та пізніше — наступна доба.

Дата на транспортному квитку прибуття/вибуття транспортного засобу має збігатися з датою прибуття/вибуття працівника у відрядження згідно з наказом про відрядження.

Якщо дати не збігаються, з дозволу керівника підприємства беруть до уваги затримку у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні, якщо строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не перевищуватиме граничного строку відрядження. За ці дні працівникові не відшкодовують добові витрати, витрати на винаймання житлового приміщення та інші витрати (крім витрат на проїзд із місця відрядження до місця постійної роботи).

З дозволу керівника можна брати до уваги вимушену затримку у відрядженні з не залежних від працівника причин за наявності оригіналів підтвердних документів. Керівник може подовжити строк відрядження на підставі доповідної записки, яку подав відряджений працівник, коли прибув до місця постійної роботи. Рішення про подовження строку відрядження оформляють відповідним наказом (розпорядженням) керівника підприємства.

За час затримки у відрядженні без поважних причин працівникові не виплачують зарплату, не відшкодовують добові, витрати на винаймання житлового приміщення та інші витрати.

Не є додатковим благом сума відшкодованих витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема на проїзд, якщо є належно оформлені транспортні квитки, що засвідчують вартість цих витрат.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
458260

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13949

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
244425

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
60764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді