ГУ Держпраці в Івано-Франківській області повідомило, що контроль за виконанням колдоговору проводять безпосередньо сторони, що їх уклали, чи уповноважені ними представниками. Підписанти колдоговору щорічно в обумовлені строки звітують про його виконання.
Для контролю за виконанням колдоговору можуть створювати комісії, які за наслідками перевірки складають акт. Він є основним документом про результати роботи по виконанню колективного договору. Одночасно він є підставою для вжиття заходів по усуненню виявлених недоліків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Акт перевірки відображає стан роботи по виконанню колективного договору, угоди. В ньому вказують, скільки заходів було включено в колективний договір і скільки з них виконано. По кожному з невиконаних зобов'язань повинні бути чітко вказані причини невиконання. В акті коротко висвітлюється робота по виконанню кожного з розділів колективного договору.
В акті можуть бути конкретні пропозиції комісії щодо притягнення до відповідальності винних у невиконанні заходів колективного договору чи щодо усунення недоліків, які стали причиною невиконання.
Акт перевірки обговорюють на спільному засіданні сторін. Наслідком такого обговорення є прийняття рішення, в якому визначають заходи по усуненню виявлених недоліків, прорахунків, дають оцінка діяльності працівників, які допустили невиконання двосторонніх зобов’язань, вказуються строки їх виконання і особи, яким доручено здійснювати контроль за реалізацією наміченого. Може бути також прийняте рішення про направлення акту перевірки для обговорення в колективах структурних підрозділів, цехів, дільниць, лабораторій, бригад тощо.
Порушення чи невиконання зобов’язань щодо колективного договору тягне за собою накладення штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ненадання цими ж особами інформації, необхідної для здійснення контролю за виконанням колективних договорів, тягне за собою накладення штрафу до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дисциплінарна відповідальність полягає у накладенні власником або уповноваженим ним органом на працівника за порушення дисципліни праці, скоєння дисциплінарного проступку стягнення: оголошення догани або звільнення з роботи. Матеріальна відповідальність полягає у зобов’язанні працівника відшкодувати шкоду, завдану підприємству, установі, організації невиконанням зобов'язань по колективному договору.
Поряд з юридичними видами відповідальності, особи, які ухиляються від участі в переговорах, не подають необхідної інформації, порушують і не виконують зобов’язань колективного договору, можуть бути притягнутими також до громадської відповідальності. Така відповідальність працівників може бути перед трудовими колективами, які можуть застосовувати до своїх членів такі заходи громадського стягнення як товариське зауваження, громадська догана, передавати матеріали на розгляд товариського суду.