Підміна трудових відносин цивільно-правовими: на що звернув увагу ВСУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Держпраці провела позапланову перевірку підприємства та нарахувала штраф за порушення вимог трудового законодавства. Підприємство вважає це рішення протиправним, позаяк контролери не зважили на той факт, що особа виконувала роботи за ЦПД.

Суд першої інстанції задовольнив вимоги підприємства: визнав протиправною і скасував постанову про накладення штрафу. Апеляційний суд скасував рішення попереднього суду. Підприємство звернулося до ВСУ.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

ВСУ підтримав постанову апеляційного суду. Вирішальним аргументом у цій справі ВСУ вважає наявність ознак трудових відносин між підприємством та фізособою.

Із матеріалів справи видно, що фізособа ознайомилася під підпис із Інструкцією з охорони праці для підсобного робітника. Інструкція передбачає, що підсобний робітник зобов’язаний дотримуватися вимог з охорони праці, в т. ч.:

  • своєчасно починати і закінчувати роботу;
  • не перебувати на роботі у позаробочий час без відповідного дозволу керівництва;
  • дотримуватися часу технологічних та обідньої перерв;
  • не виконувати роботи, не передбачені змінним завданням.

Окрім того, Інструкція визначає небезпечні та шкідливі фактори, що є на робочому місці, і право на пільги, передбачені чинним законодавством.

Усе це свідчить про факт прийняття на роботу фізособи за професією підсобного робітника. Допуск до роботи за таких умов передбачає складання трудового договору, а не ЦПД.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18615

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189162

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190167

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді