Реінвестиція дивідендів: що з податком на прибуток, ПДФО та військовим збором

Якщо проводите реінвестицію дивідендів шляхом їх внесення до статутного капіталу, нарахуйте і сплатіть до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток відповідно до пункту 57.1-1 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо реінвестуєте дивіденди юрособи-нерезидента — утримайте податок на репатріацію за ставкою 15% за їх рахунок і сплатіть до бюджету (п. 141.4 ПК).

Реінвестиція дивідендів: що з податком на прибуток, ПДФО та військовим збором

Податківці зауважують, що реінвестовані дивіденди не підлягають оподаткуванню ПДФО за умови дотримання вимог пункту 165.1.18 ПК. А саме — нараховані дивіденди у вигляді акцій (часток, паїв) ніяк не змінюють пропорцій (часток) усіх акціонерів у статутному фонді емітента, в результаті чого збільшився б статутний фонд на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Водночас такі дивіденди оподатковують військовим збором.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок інформування про кінцевих бенефіціарів 2023

Подавати інформацію про кінцевих власників при реєстрації юросіб зараз обов’язково. А тим, хто реєструвався за старими правилами та не повідомляв, – зробити це також потрібно. І в порядку такого інформування сталося останнім часом чимало змін. У консультації, як подається та оновлюється інформація про кінцевих бенефіціарів та структуру власності
80997

Виплата дивідендів

Дана консультація – це путівник з бухгалтерського обліку нарахування та виплати дивідендів, їхнього оподаткування. Розглянута виплата дивідендів юрособам і фізособам, резидентам і нерезидентам, обліку у емітента й отримувача. Також висвітлений облік реінвестиції дивідендів
35539

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1178

Особливості виплати й оподаткування дивідендів у ТОВ

Одержання прибутку — кінцева мета діяльності будь-якого комерційного підприємства. Не є винятком і товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проаналізуємо різні ситуації, які виникають у ТОВ під час нарахування та виплати дивідендів.
42422

Реінвестиція дивідендів 2021

Реінвестиція дивідендів — це збільшення статутного капіталу за рахунок дивідендів. Як оподаткувати реінвестицію дивідендів, як відобразити реінвестицію дивідендів у бухгалтерському обліку — розповімо у статті.
2716