Правила визнання податкового кредиту з ПДВ
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені визначили статтею 43 Податкового кодексу України (ПК).
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які повертає ДПС на підставі поданої платником податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п. 43.3 ПК).
У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ), такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. У разі його відсутності на момент звернення платника із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на рахунок платника у банку, небанківському надавачу платіжних послуг (п. 43.4 1 ПК).
Платник може повернути надміру сплачену суму податкових зобов’язань з ПДВ, яка виникла у зв’язку з уточненням показників податкової звітності, на електронний рахунок, якщо таку суму зарахували до бюджету з електронного рахунку.
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
Допоможемо відкоригувати ПДВ-звітність, якщо загубили ПДВ-зобов’язання, не зазначили в Декларації постачання, звільнені від ПДВ, та не задекларували надходження товарів без ПДВ