Які документи підтверджують поставку товарів

Лист ДФС від 17.04.2019 № 1637/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Товарно-транспортна накладна підтверджує:

  • факт надання послуг з перевезення товарів;
  • реальність господарської операції з поставки товарів.

Якщо товар отримали в інший спосіб, підтвердити реальність господарської операції маєте іншими первинними документами, що свідчать про транспортування товару до місця призначення.

ЗРАЗОК заповнення товарно-транспортної накладної

Водночас контролери зауважили: до податкового кредиту відносять суми ПДВ за податковими накладними, які постачальник зареєстрував у Єдиному реєстрі податкових накладних на особу, якій поставив товари/послуги. Але за виконання двох умов:

  • така господарська операція мала місце;
  • було перераховано аванс в рахунок оплати вартості товарів/послуг, які поставлять у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
860

Податковий кредит з ПДВ 2023: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади.
129381

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2373