Вода, чай, кава, цукор для працівників: що з ПДВ

Лист ДФС від 18.04.2019 № 1673/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Якщо придбали товари/послуги для санітарно-гігієнічних та господарсько-адміністративних потреб (питна вода, чай, кава, цукор, печиво, консерви, квіти тощо), суму ПДВ включайте до податкового кредиту. Потурбуйтеся про необхідні підтвердні документи:

Якщо надалі вартість таких товарів включаєте до собівартості продукції, компенсувальних зобов’язань за пунктом 198.5 ПК нараховувати не потрібно. ДФС і раніше була такої думки — лист від 15.02.2018 № 630/ІПК/28-10-01-03-11.

А якщо смаколики споживають працівники? Із контексту відповіді здогадуємося, що тоді фіскали хочуть бачити нарахування компенсувальних зобов’язань за пунктом 198.5 ПК на вартість зазначених товарів. Проте чітко про це ДФС не висловилася.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
858

Податковий кредит з ПДВ 2023: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади.
129193

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2373