Як присвоювати працівнику кваліфікаційну категорію

Кваліфікаційну категорію присвоює і підвищує комісія з проведення кваліфікаційної атестації. У своїй роботі вона керується Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженими наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336 (далі — Довідник).

Комісія проводить атестацію за рішенням роботодавця, який затверджує положення про проведення атестації, склад комісії, графік її проведення.

Атестаційна комісія ознайомлює працівників з рішенням протягом трьох днів після його прийняття. Рішення залишається чинним, допоки його не скасують в установленому порядку.

У кожному окремому випадку остаточне рішення про підвищення кваліфікаційної категорії ухвалює керівник підприємства залежно від того, яка посада передбачена штатним розписом та з огляду на фонд оплати праці.

Якщо результати атестації негативні, роботодавець може запропонувати працівникові роботу нижчої кваліфікаційної категорії. А якщо працівник не відповідає обійманій посаді через недостатню кваліфікацію — розірвати з ним трудовий договір.

У посадовій інструкції роботодавець затверджує конкретні вимоги до кожної кваліфікаційної категорії на основі вимог до рівня підготовки й стажу роботи, наведених у Довіднику.

Управління Держпраці у Рівненській області

Зарплатні рейди Держпраці: кому чекати і як захиститися

Як присвоювати працівнику кваліфікаційну категорію
Тарас ШАРИЙкерівник експертної групи МСFR Головбух
На початку вересня КМУ анонсував комплексні перевірки (розпорядженням КМУ від 05.09.2018 № 649-р). Їхня мета — виявити неоформлених працівників і ліквідувати порушення з питань праці.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10208

Кібербезпека для бухгалтера: як не стати наживкою онлайн-шахраїв

Бухгалтери — нова ціль кіберзлочинців. Фішингові атаки стають більш вишуканими, а шкідливі листи — більш «правдоподібними». Тож зібрали у статті головне: як розпізнати підозрілий лист, що робити, коли вже відкрили, і як захистити себе та команду
64

Головбух змінив прізвище: алгоритм дій

Коли змінюється прізвище, клопоту чимало: РАЦС, зміна паспорту, нова довідка про ідентифікаційний код від податкової. А ще можуть бути закордонний паспорт і водійське посвідчення. Однак, якщо жінка працює головним бухгалтером, то на цьому процес не зупиняється. Що робити головбуху, який змінює прізвище — у цій консультації
5601

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
49071

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді