Як присвоювати працівнику кваліфікаційну категорію

Кваліфікаційну категорію присвоює і підвищує комісія з проведення кваліфікаційної атестації. У своїй роботі вона керується Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженими наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336 (далі — Довідник).

Комісія проводить атестацію за рішенням роботодавця, який затверджує положення про проведення атестації, склад комісії, графік її проведення.

Атестаційна комісія ознайомлює працівників з рішенням протягом трьох днів після його прийняття. Рішення залишається чинним, допоки його не скасують в установленому порядку.

У кожному окремому випадку остаточне рішення про підвищення кваліфікаційної категорії ухвалює керівник підприємства залежно від того, яка посада передбачена штатним розписом та з огляду на фонд оплати праці.

Якщо результати атестації негативні, роботодавець може запропонувати працівникові роботу нижчої кваліфікаційної категорії. А якщо працівник не відповідає обійманій посаді через недостатню кваліфікацію — розірвати з ним трудовий договір.

У посадовій інструкції роботодавець затверджує конкретні вимоги до кожної кваліфікаційної категорії на основі вимог до рівня підготовки й стажу роботи, наведених у Довіднику.

Управління Держпраці у Рівненській області

Зарплатні рейди Держпраці: кому чекати і як захиститися

Як присвоювати працівнику кваліфікаційну категорію
Тарас ШАРИЙкерівник експертної групи МСFR Головбух
На початку вересня КМУ анонсував комплексні перевірки (розпорядженням КМУ від 05.09.2018 № 649-р). Їхня мета — виявити неоформлених працівників і ліквідувати порушення з питань праці.

Запрошуємо 13 грудня на безплатний вебінар! З'ясуємо, для кого мораторій на податкові перевірки скасували, а для кого - ні. Підкажемо, як уникнути фінансових ризиків
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Індекс інфляції у 2023 році

У статті знайдете актуальний індекс інфляції 2023 та індекс споживчих цін 2023 у таблицях
149304

П’ять завдань у грудні, які допоможуть заощадити на податках у 2024 році

Податківці не люблять оптимізації і часто прирівнюють її до ухилення від оподаткування. Поглядів фіскалів ми не розділяємо, адже зменшити податкове навантаження дозволяє закон і надає для цього спеціальні інструменти. Якщо так, то чому б ними не скористатися? Ми підготували список дій бухгалтера, які допоможуть на законній підставі заощадити на податках у наступному році. Зважати на них чи ні — вирішуйте самі
5999

Святкові та неробочі дні у грудні 2023

У статті знайдете корисну інформацію про зміни щодо святкових та неробочих днів під час воєнного стану. Дізнаєтеся також все про святкові та неробочі дні у грудні 2023 року, щоб вчасно спланувати відпустку, організувати робочий процес на підприємстві та не схибити в розрахунках
514395