Кабмін підготував зміни до постанови «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21.02.2018 № 117. Змін зазнали:
1. Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, зокрема:
- підпункт 2 пункту 3 доповнено додатковими умовами: у загальному обсягу постачання за поточний місяць (сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, має складати більше ніж 20 тис. грн. Під загрозу може потрапити малий бізнес, адже його можуть перекваліфікатувати як їх у ризикові суб’єкти господарювання;
- підпункт 3 пункту 3 Порядку зупинення доповнено додатковою умовою, яка одночасно виконується з діючою (D > 0,05, Р загальна сума сплаченого ПДВ за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) становить більше 400 тис. грн. Йдеться про ознаку податкового навантаження. Навіть при дотриманні платником ПДВ показника понад 5 % податкового навантаження буде ще одна умови – сплата ПДВ за останні 12 календарних місяців на рівні понад 400 тис. грн. (в середньому 33,3 тис. грн. в місяць). Під «удар» знову може потрапити малий бізнес;
- підпункти 23 та 28 Порядку зупинення доповнено умовами відповідності платника ПДВ критеріям ризиковості.
2. Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.
Зокрема визначено, що комісії контролюючих органів також приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ, а комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації. Засідання комісії контролюючого органу проводить у разі наявності матеріалів для розгляду.
Передбачено скоротити один рівень адміністративного оскарження щодо тих платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих в поточному місяці у ЄРПН, з урахуванням поданої ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, дорівнює або більше 30 млн. грн та/або платників податку, які на момент зупинення ПН/РК відповідали критеріям ризиковості.
3. Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.
Передбачено, що розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації та врахування або неврахування таблиці даних платника податку ПДВ здійснює комісія центрального рівня, яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участі уповноваженої особи Мінфіну.