Що потрібно врахувати, якщо повертаєте кошти з електронного ПДВ-рахунку на поточний

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

Суму (∑Накл), на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, (далі — реєстраційна сума) визначають за формулою відповідно до пункту 200-1.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Складовою цієї формули є сума поповнення електронного рахунку з поточного рахунку платника податку (∑ПопРах).

Податківці зазначили: збільшувати реєстраційну суму поповнюючи рахунок в системі електронного адміністрування податку з інших джерел чинним законодавством не передбачено.

Сума ПДВ, що відповідно до поданої заяви (додаток Д4 до декларації з ПДВ) підлягає поверненню на поточний рахунок платника, зменшує значення реєстраційної суми. Це відбувається шляхом зменшення на таку суму показника (∑ПопРах).

Тому, перераховувати зайво зараховані кошти з електронного рахунку на поточний рахунок платника можна, якщо таке зменшення показника (∑ПопРах) не призведе до формування від'ємного значення реєстраційної суми (∑Накл).

Лист ДФС від 15.05.2019 № 2175/ІПК/26-15-12-01-18

«Iмпортний» ПДВ та первісна вартість товарів

Що потрібно врахувати, якщо повертаєте кошти з електронного ПДВ-рахунку на поточний
Наталія Товченик,експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Підприємство імпортує дизельне пальне на умовах попередньої оплати. Імпортер отримав від нерезидента фінальний інвойс. Ціну на пальне у ньому постачальник зменшив.

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних фронту
52430

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 30.01.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
8618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді