Чи може ФОП включити до витрат минулорічні витрати?

ФОП на загальній системі оподаткування має право віднести до витрат звітного року витрати, безпосередньо пов'язані з придбанням товарів (робіт, послуг), які понесені в попередньому році. Але вони повинні бути пов'язані з отриманням доходу звітного року.

Звітність для ФОП на загальній системі

Податківці нагадують: до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів належать витрати, до складу яких включена вартість:

  • сировини, матеріалів;
  • товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг);
  • купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів;
  • палива й енергії;
  • будівельних матеріалів, запасних частин;
  • тари й тарних матеріалів;
  • допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 Податкового кодексу України).

Лист ДФС від 20.05.2019 № 2266/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Витрати ФОП на загальній системі

Чи може ФОП включити до витрат минулорічні витрати?
Віктор Онищенкобухгалтер-експерт, кандидат економічних наук, м. Чернігів
✔ що можна включати до витрат ✔ за яких умов визнають витрати ✔ як відобразити витрати у Книзі та Декларації ✔ яким документом підтвердити

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи включає ФОП до витрат придбання касового апарата

ФОП на загальній системі у 2022 році придбав касовий апарат. У 2023 році він продав його юридичній особі. Юрособа у формі № 4ДФ відобразила таке придбання за ознакою доходу «157». Чи включає ФОП придбання касового апарата до витрат? Як він оподатковує такий дохід? Чи виникає в нього ПДФО?
1854

Готуємося з 1 липня переходити із 2% єдиного податку на іншу систему

Багато платників хоче залишитися спрощенцем після скасування 2% єдиного податку з 1 липня. Розглянемо, чи всі можуть на це розраховувати і як подати заяву тим, хто має таке право. Додаємо зразки заяв
24418

Все про ФОП на загальній системі оподаткування

У статті розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2023 році: облік доходів і витрат, про Книгу обліку, перехідні витрати між 2022 і 2023 роком, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір), а також подання звітності за 2022 рік. Чи варто переходити на загальну систему у 2023 році? Відповіді у консультації
424058

Книга обліку доходів і витрат

Підприємці загальної системи ведуть облік своїх доходів і витрат. Книга обліку доходів і витрат для загальної системи оподаткування має свої нюанси. З липня 2021 року введена типова форма даної Книги. Консультація допоможе вам у ній розібратися.
85220

ЕСВ 2018 на общей системе

Общая система налогообложения имеет свои особенности начисления единого социального взноса по сравнению с упрощенной. Рассмотрим их.
9894