Підвищать мінімальні ціни на алкогольні напої: проєкт Постанови КМУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957»

Підвищать мінімальні ціни на алкогольні напої

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Чинний розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої запровадили ще у вересні 2018 року (постанова КМУ від 05.09.2018 № 748). Роздрібні ціни на ігристі вина та газовані винні напої підвищили згодом постановою КМУ від 13.01.2021 № 17.

На сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам госпсуб'єктів на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування через:

  • зростання витратної складової цін (сировина, комплектуючі, енергоносії, витрати на оплату праці тощо);
  • зміну з 01.03.2022 ставок акцизного податку на алкогольні напої (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914-IX).

Проєктом вносять зміни у додаток до постанови КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30.10.2008 № 957. Змінами підвищують розмір мінімальних цін на алкогольні напої залежно від коду виробів з УКТЗЕД, зокрема:

  • оптово-відпускні ціни на горілку, лікеро-горілчані вироби, інші міцні алкогольні напої — на 34 — 42%, а роздрібні на 13 — 25%;
  • роздрібні ціни на виноробну продукцію (крім ігристих та газованих винних напоїв) на 61 — 71%, а на вина ігристі та газовані винні напої на 28%.

Крім того, приводять у відповідність до Податкового кодексу України опис товарів та їх групування за кодами згідно з УКТЗЕД.

Також доповнюють примітки новим пунктом такого змісту:

«3. Мінімальна роздрібна ціна на виноробну продукцію (крім сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5% об'ємних одиниць (без додання спирту) в упаковці типу «Tetra-Pak» і «Bag in box» визначається як добуток затвердженої мінімальної ціни на відповідну продукцію у скляній тарі місткістю 0,7 л, в іншій тарі місткістю 1 л та коефіцієнту 0,85».

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді