Підвищать мінімальні ціни на алкогольні напої: проєкт Постанови КМУ

Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957»

Підвищать мінімальні ціни на алкогольні напої

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Чинний розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої запровадили ще у вересні 2018 року (постанова КМУ від 05.09.2018 № 748). Роздрібні ціни на ігристі вина та газовані винні напої підвищили згодом постановою КМУ від 13.01.2021 № 17.

На сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам госпсуб'єктів на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування через:

  • зростання витратної складової цін (сировина, комплектуючі, енергоносії, витрати на оплату праці тощо);
  • зміну з 01.03.2022 ставок акцизного податку на алкогольні напої (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914-IX).

Проєктом вносять зміни у додаток до постанови КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30.10.2008 № 957. Змінами підвищують розмір мінімальних цін на алкогольні напої залежно від коду виробів з УКТЗЕД, зокрема:

  • оптово-відпускні ціни на горілку, лікеро-горілчані вироби, інші міцні алкогольні напої — на 34 — 42%, а роздрібні на 13 — 25%;
  • роздрібні ціни на виноробну продукцію (крім ігристих та газованих винних напоїв) на 61 — 71%, а на вина ігристі та газовані винні напої на 28%.

Крім того, приводять у відповідність до Податкового кодексу України опис товарів та їх групування за кодами згідно з УКТЗЕД.

Також доповнюють примітки новим пунктом такого змісту:

«3. Мінімальна роздрібна ціна на виноробну продукцію (крім сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5% об'ємних одиниць (без додання спирту) в упаковці типу «Tetra-Pak» і «Bag in box» визначається як добуток затвердженої мінімальної ціни на відповідну продукцію у скляній тарі місткістю 0,7 л, в іншій тарі місткістю 1 л та коефіцієнту 0,85».

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75605

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13367

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240925

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді