Нерезидент орендує у іншого нерезидента нежитлове приміщення в Україні: хто нараховує ПДВ

Оренда нерухомості для господарських потреб: які ПДВ-наслідки

Для послуг, що пов’язані із нерухомим майном, місцем постачання послуг є фактичне місцезнаходження нерухомого майна (пп. 186.2.2 Податкового кодексу України).

Тож операція з постачання послуг з оренди нерухомого майна, яке знаходиться на митній території України, є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%.

Якщо відповідна операція є об’єктом оподаткування ПДВ від нерезидента, який не має постійного представництва на митній території України, то відповідальним за нарахування та сплату ПДВ стане отримувач таких послуг, навіть якщо він нерезидент.

Лист ДФС від 26.06.2019 № 2944/З/99-99-15-02-02-14/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
64295

Податкові пільги з ПДВ

Податкове законодавство дає можливість застосовувати пільги і тим самим дозволяє заощаджувати на податках. Однак поводьтеся обачно із ПДВ-пільгами — вони можуть приховувати загрозу. Хто із платників податків має бути напоготові та як «розрулити» цю ситуацію — розглянемо у консультації
4605

Звільнення від ПДВ та ввізного мита генераторів та акумуляторів

Уряд звільнив від ПДВ та ввізного мита генератори, акумулятори й інше енергетичне обладнання. Дізнаєтеся: умови такого звільнення; період дії звільнення; чи стосується це продажу залишків товарів, які раніше ввезли чи придбали з ПДВ.
9590

Що змінилося в оподаткуванні ПДВ в умовах воєнного стану

Закон № 2120 запрацював 17 березня. З-поміж іншого, він уніс зміни в оподаткуванні ПДВ на період воєнного стану. Та в межах кількох сторінок нормативного документа не можна врегулювати всі особливості роботи. Контролери відреагували швидко — маємо оберемок свіжих пояснень, як працювати з ПДВ в умовах воєнного часу.
13988

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді