Виробничий календар — 2020 для п’ятиденки
Приймати на роботу студента як сумісника немає підстав, якщо він не працює десь ще за трудовим договором і саме те місце роботи є для нього основним.
Відносини між студентом і навчальним закладом — не трудові. Навчання для студента є основним видом діяльності, але не основним місцем роботи. Тому в цьому випадку немає факту роботи.
Роботодавець може прийняти на роботу студента незалежно від форми його навчання. При цьому такий співробітник матиме ті самі права, що й решта працівників.
Отже, студента, навіть якщо він навчається на денній формі, приймайте тільки на основне місце роботи, якщо, звичайно, він не працює за основним місцем роботи в іншого роботодавця.
Якщо ваш працівник-студент, не досяг 18-річного віку, йому не можна встановлювати випробувальний строк (ст. 26 Кодексу законів про працю).
У разі, якщо студент навчається на денній або вечірній формі, то виконувати свої трудові обов’язки він може тільки у вільний від навчання час. Тому в більшості випадків таких осіб приймають на роботу на умовах неповного робочого часу.
Робота на умовах неповного робочого часу ніяк не обмежує трудові права працівника.
Утім, можна приймати студентів денної форми навчання на роботу на умовах повного робочого часу.
За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
► для кого резерви обов'язкові; ► сформувати, використовувати та обліковувати:резерв відпусток, резерв сумнівних боргів ► як інвентаризувати резерви ► як відповідатимете за «резервні» помилки