Скачати пам’ятку НБУ у зв’язку із запровадженням IBAN
З 05.08.2019 по 31.10.2019 клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і « Рахунок» у будь-яких варіаціях.
У документах на переказ коштів у реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» вказуйте нуль.
Банк платника зобов’язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.
Банк одержувача засобів зобов’язаний зарахувати засоби на рахунок одержувача:
- по парі реквізитів («Код банку» і «Рахунок») — якщо рахунку не присвоїли стандарт IBAN або платникові невідомий рахунок одержувача за стандартом IBAN; чи
- за стандартом IBAN.
Вибрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документу на переказ коштів без виконання або для незарахування коштів на рахунок клієнта.
Система електронних платежів НБУ в період з 05.08.2019 по 31.10.2019 забезпечуватиме здійснення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.
ДО ВІДОМА
З 05.08.2019 в Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог Стандарту ISO 13616.
З цієї дати нові рахунки банки України відкривають своїм клієнтам винятково за стандартом IBAN. Рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів у такій послідовності:
- код України — UA — 2 букви;
- контрольний розряд — 2 цифри;
- код банку — 6 цифр;
- рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31.10.2019 — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 — від 5 до 19 символів).
З 01.11.2019 рахунки IBAN стануть обов’язковими для клієнтів усіх банків України під час переказу коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема у разі трансграничних переказів. Тобто усі перекази з 01.11.2019 зараховуватимуть на рахунки за стандартом IBAN.
При цьому, усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються дійсними і є платіжним інструментом. Це дає змогу клієнтові за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.
За матеріалами Офісу великих платників податків ДФС
З 5 серпня 2019 року в Україні запроваджено міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів. Як відбуватиметься перехід на новий формат рахунків.
Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін