Як заповнювати платіжні документи у зв’язку із введенням IBAN

Скачати пам’ятку НБУ у зв’язку із запровадженням IBAN

З 05.08.2019 по 31.10.2019 клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і « Рахунок» у будь-яких варіаціях.

У документах на переказ коштів у реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» вказуйте нуль.

Банк платника зобов’язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.

Банк одержувача засобів зобов’язаний зарахувати засоби на рахунок одержувача:

  • по парі реквізитів («Код банку» і «Рахунок») — якщо рахунку не присвоїли стандарт IBAN або платникові невідомий рахунок одержувача за стандартом IBAN; чи
  • за стандартом IBAN.

Вибрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документу на переказ коштів без виконання або для незарахування коштів на рахунок клієнта.

Система електронних платежів НБУ в період з 05.08.2019 по 31.10.2019 забезпечуватиме здійснення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.

ДО ВІДОМА

З 05.08.2019 в Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог Стандарту ISO 13616.

З цієї дати нові рахунки банки України відкривають своїм клієнтам винятково за стандартом IBAN. Рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів у такій послідовності:

  • код України — UA — 2 букви;
  • контрольний розряд — 2 цифри;
  • код банку — 6 цифр;
  • рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31.10.2019 — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 — від 5 до 19 символів).

З 01.11.2019 рахунки IBAN стануть обов’язковими для клієнтів усіх банків України під час переказу коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема у разі трансграничних переказів. Тобто усі перекази з 01.11.2019 зараховуватимуть на рахунки за стандартом IBAN.

При цьому, усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються дійсними і є платіжним інструментом. Це дає змогу клієнтові за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

За матеріалами Офісу великих платників податків ДФС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19759

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304443

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200712

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33772

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24577

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді