Як заповнювати платіжні документи у зв’язку із введенням IBAN

Скачати пам’ятку НБУ у зв’язку із запровадженням IBAN

З 05.08.2019 по 31.10.2019 клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і « Рахунок» у будь-яких варіаціях.

У документах на переказ коштів у реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» вказуйте нуль.

Банк платника зобов’язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.

Банк одержувача засобів зобов’язаний зарахувати засоби на рахунок одержувача:

  • по парі реквізитів («Код банку» і «Рахунок») — якщо рахунку не присвоїли стандарт IBAN або платникові невідомий рахунок одержувача за стандартом IBAN; чи
  • за стандартом IBAN.

Вибрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документу на переказ коштів без виконання або для незарахування коштів на рахунок клієнта.

Система електронних платежів НБУ в період з 05.08.2019 по 31.10.2019 забезпечуватиме здійснення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.

ДО ВІДОМА

З 05.08.2019 в Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог Стандарту ISO 13616.

З цієї дати нові рахунки банки України відкривають своїм клієнтам винятково за стандартом IBAN. Рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів у такій послідовності:

  • код України — UA — 2 букви;
  • контрольний розряд — 2 цифри;
  • код банку — 6 цифр;
  • рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31.10.2019 — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 — від 5 до 19 символів).

З 01.11.2019 рахунки IBAN стануть обов’язковими для клієнтів усіх банків України під час переказу коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема у разі трансграничних переказів. Тобто усі перекази з 01.11.2019 зараховуватимуть на рахунки за стандартом IBAN.

При цьому, усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються дійсними і є платіжним інструментом. Це дає змогу клієнтові за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

За матеріалами Офісу великих платників податків ДФС


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір перевезення вантажу: як оформити

Договір перевезення вантажу зустрічається у повсякденній діяльності будь-якого підприємства. Як обліковуються та оподатковуються такі договори, у чому різниця між перевезенням, транспортно-експедиторськими та допоміжними послугами, нюанси обліку цих послуг, про оформлення ТТН і актів наданих послуг – розповімо у консультації
54286

Додаткова угода про розірвання договору: зразок

Угода про розірвання договору знадобиться вам, щоб розірвати договір. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди про розірвання договору за згодою сторін, залишилось лише його скачати та внести свої дані
88724

Товарний чек: зразок

Які обов’язкові реквізити товарного чека, яка його форма та зміст — про все це у статті
32198

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
60

Паливо на підприємстві: особливості списання

Списання палива — складна ділянка бухгалтерського обліку, до якої завжди проявляє цікавість податкова, так як знає, що тут майже завжди можна «щось» знайти. У огляді розповімо про норми витрат пального, їхнього застосування, документальне оформлення, подорожні листи, акт списання палива зразок заповнення, проводки
206882

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді