Як заповнювати платіжні документи у зв’язку із введенням IBAN

Скачати пам’ятку НБУ у зв’язку із запровадженням IBAN

З 05.08.2019 по 31.10.2019 клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і « Рахунок» у будь-яких варіаціях.

У документах на переказ коштів у реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» вказуйте нуль.

Банк платника зобов’язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.

Банк одержувача засобів зобов’язаний зарахувати засоби на рахунок одержувача:

  • по парі реквізитів («Код банку» і «Рахунок») — якщо рахунку не присвоїли стандарт IBAN або платникові невідомий рахунок одержувача за стандартом IBAN; чи
  • за стандартом IBAN.

Вибрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документу на переказ коштів без виконання або для незарахування коштів на рахунок клієнта.

Система електронних платежів НБУ в період з 05.08.2019 по 31.10.2019 забезпечуватиме здійснення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.

ДО ВІДОМА

З 05.08.2019 в Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог Стандарту ISO 13616.

З цієї дати нові рахунки банки України відкривають своїм клієнтам винятково за стандартом IBAN. Рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів у такій послідовності:

  • код України — UA — 2 букви;
  • контрольний розряд — 2 цифри;
  • код банку — 6 цифр;
  • рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31.10.2019 — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 — від 5 до 19 символів).

З 01.11.2019 рахунки IBAN стануть обов’язковими для клієнтів усіх банків України під час переказу коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема у разі трансграничних переказів. Тобто усі перекази з 01.11.2019 зараховуватимуть на рахунки за стандартом IBAN.

При цьому, усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються дійсними і є платіжним інструментом. Це дає змогу клієнтові за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

За матеріалами Офісу великих платників податків ДФС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
58

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
128929

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73472

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді