Безготівкові розрахунки в особливий період: з 10 серпня діє новий порядок

Обмеження готівкових розрахунків

Нацбанк виклав у новій редакції Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті в особливий період, затверджене постановою НБУ від 23.12.2003 № 577.

Залежно від рівня ризику для банківської системи, масштабу загрози, інших факторів визначають три етапи функціонування особливого періоду.

Банки в умовах першого етапу особливого періоду здійснюють розрахунки через систему електронних платежів НБУ в порядку, установленому нормативно-правовим актом НБУ, який регулює безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.

НБУ в умовах другого етапу особливого періоду має право прийняти рішення про обмеження, зупинення здійснення безготівкових розрахунків у банках, які зареєстровані (або мають відокремлені підрозділи) у місцевостях, у яких ввели воєнний стан.

НБУ в умовах третього етапу особливого періоду в разі введення воєнного стану на всій території України приймає рішення щодо здійснення безготівкових розрахунків тільки через визначені уповноважені банки.

НБУ визначатиме перелік уповноважених банків і щороку (або за потреби) уточнюватиме цей перелік.

Постанова чинна з 10.08.2019.

Постанова НБУ від 06.08.2019 № 103


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33773

Авансовий звіт: бланк, приклад заповнення

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Це необхідний документ для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Як оформити авансовий звіт, зразки, за якими заповните авансовий звіт без помилок, — у консультації
352911

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді