Працівник попався на «задвоєному» застосуванні ПСП: як діяти

Розмір ПСП і граничного доходу

Пільга складає 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році це — 960,50 грн (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року). Податкова соціальна пільга 2020

ПСП застосовують до нарахованої місячної зарплати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, що діє на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2019 році сума обмеження складає 2 690 грн.

Працівник, який подав заяву на ПСП за кілька місяців отримання доходів чи під час отримання інших доходів, втрачає право на ПСП за всіма місцями отримання доходу. Він втрачає таке право починаючи з місяця, в якому було таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на ПСП відновлять.

Платник податку подає заяву про відмову від пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, щоб відновити право на ПСП. На її підставі кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу працівникові. А коли сума виплати недостатня — за рахунок наступних виплат.

Якщо сума недоплати та/або штрафу не утримали податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включають до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на ПСП відновиться з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому суму такої недоплати та штраф повністю погасять.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Ірина Чигирголовний редактор Експертус Головбух
Наші поради змусять працівників уважніше оформлювати і вчасно передавати до бухгалтерії первинні документи. Адже за кожним фактом порушення бухгалтерія зможе писати доповідні записки. Ось тоді й помилок буде менше.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова соціальна пільга: розмір, отримання, застосування

Зміна прожиткового мінімуму на початку року оновлює й податкові соціальні пільги (ПСП). Яким є розмір податкової соціальної пільги у 2024—2025 рр., коли вона нараховується, «дитячі» ПСП, документи для отримання пільги, приклади застосування ПСП, її особливості у одиноких матерів, працюючих студентів, «афганців», «чорнобильців», «АТОвців», пенсіонерів, осіб з інвалідністю – у консультації
338452

Податкова соціальна пільга 2019

Щороку змінюється низка показників, які впливають на соціальні гарантії – це, в першу чергу, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Впливають вони й на податкову соціальну пільгу, яка використовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб з зарплати працівників. Хто має право на податкову соціальну пільга у 2019 році, чому дорівнює податкова соціальна пільга 2019 – відповіді знайдете у цьому огляді.
129999

Як застосовувати ПСП під час нарахування відпускних

Комірник Іван Васильович іде у відпустку з 14.08.2017. За дев’ять робочих днів бухгалтер Марія Семенівна нарахувала йому зарплату, за інші 18 календарних днів — відпускні. Іван Васильович виховує двох неповнолітніх дітей, тому написав заяву на застосування податкової соціальної пільги. Допоможемо Марії Семенівні правильно її застосувати.
7304

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді