Замовник передає давальницьку сировину на переробку: що з ПДВ

ПДВ-зобов’язання не нараховують за операцією з передачі давальницької сировини виконавцю, а також під час отримання замовником готової продукції. Адже давальницька сировина є власністю замовника і право власності на цю сировину до виконавця не переходить.

Разом з тим, виконавець нараховує ПДВ на послуги з переробки давальницької сировини на загальних підставах за основною ставкою 20%. При цьому, замовник за такою операцією має право включити суми сплаченого ПДВ до складу податкового кредиту. Але за умови, що надалі такі товари використовуватимуть в оподатковуваних ПДВ операціях у межах його господарської діяльності.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
154602

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1121

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді