Штраф розміром в 1 мільйон. За що загрожує?
Верховний Суд пояснив: стаття 127 Податкового кодексу України (ПК) встановлює відповідальність за порушення правил нарахування та сплати податків у джерела виплати. Підставою для такої відповідальності є ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у т. ч. податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків.
А розмір штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначають (обчислюють) не з часу затримки такої несплати, як передбачено статтею 126 ПК, а з кількості разів допущених таких порушень протягом певного періоду часу. Тобто склад порушення передбачає, що нарахування, сплата чи утримання податку не відбулися до чи на момент виплати доходу.
Разом з тим, положення статті 126 ПК застосовують у випадку, коли має місце факт несвоєчасної сплати платником податків узгодженої суми грошового зобов’язання. При цьому, розмір такої санкції прямо залежить від часу затримки такої сплати.
Застосовують штраф за статтею 127 ПК, якщо платник податку під час виплати вже нарахованої заробітної плати не здійснив одночасно з такою виплатою перерахування податку до бюджету. І розмір такого штрафу залежить від кількості разів допущених таких порушень.
У разі невиплати платником податку вже нарахованої заробітної плати, а також не перерахування з такої заробітної плати до бюджету податку у строки, встановлені ПК для місячного податкового періоду, застосовують санкцію за статтею 126 ПК. Її розмір прямо залежить від часу затримки такої сплати.
Постанова ВС від 12.09.2019 у справі № 806/1537/16