Працюєте з готівкою? Готуйтеся до РРО-змін у 2020 році
Щоб подолати «зрівнялівку» в оплаті праці депутати пропонують визначити розмір найнижчої тарифної ставки (посадового окладу) працівника, що виключить потребу доплат до рівня мінімальної заробітної.
В законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» від 05.11.2019 № 2378 запропоновано:
- встановити розмір мінімальної зарплати не менше 150% встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- якщо протягом двох місяців підряд фактичний рівень інфляції перевищуватиме плановий більш ніж на 2%, Кабмін протягом 15 днів ініціює перед Верховною Радою України внесення змін до Державного бюджету України на відповідний рік щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року;
- мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановити у розмірі, що перевищує 150% встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також в документі визначено, що мінімальним розміром ставки (окладу) заробітної плати є встановлений колективною угодою мінімальний розмір ставки (окладу) заробітної плати працівника першого розряду, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). У галузевих (міжгалузевих) угодах мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати визначатимуть з дотриманням підвищувальних галузевих коефіцієнтів, мінімальні значення яких затверджує Кабмін за погодженням із сторонами соціального діалогу.
До мінімального розміру ставки (окладу) заробітної плати не включатимуть доплати, надбавки, заохочувальні, компенсаційні виплати. Мінімальний розмір ставки (окладу) заробітної плати працівника першого розряду відповідної галузі має бути вищим 150% встановленого законом розміру прожитковий мінімум для працездатних осіб.
У разі прийняття Закон набере чинності з 01.01.2020.
Проект Закону від 05.11.2019 № 2378