Таксономія фінвітності за 2019 рік: чи вийде відзвітувати в електронній формі

Фінзвітність: форми, строки і порядок подання

Першим звітним періодом для підприємств, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти та подають фінзвітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік.

Мінфін відповідно до Договору з Фондом міжнародних стандартів фінансової звітності (м. Лондон, Велика Британія) отримує текст таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами мовою оригіналу, здійснює його переклад та оприлюднення на офіційному вебсайті .

Таксономія фінвітності за 2019 рік: чи вийде відзвітувати в електронній формі

Фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність, складену на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ в єдиному електронному форматі, подають до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює НКЦПФР. Тобто забезпечують доступ до неї органів державної влади, інших органів та користувачів.

Наразі запроваджують та налаштовують Системи фінансової звітності (далі — Система). Зокрема, розпочали її тестування, реєстрацію суб’єктів звітування та триває процес налагодження роботи Системи. У вересні 2019 року розпочав роботу інформаційний сайт, на якому розмістили інформаційні та методологічні матеріали, які стосуються функціонування Системи. Сайт постійно оновлюватимуть та доповнюватимуть новою актуальною інформацією та матеріалами.

Через незавершення процесу повного запуску Системи та завантаження до неї вихідних даних для початкової реєстрації підприємства подають фінзвітність за 2019 рік у порядку та строки, визначені законодавством, за формами, затвердженими наказом Мінфіну «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013 № 73. А банки подають фінзвітність за формами, визначеними НБУ.

При цьому, такі підприємства також мають сформувати фінансову звітність за 2019 рік в електронному вигляді в єдиному електронному форматі та подати її до центру збору фінансової звітності.

Враховуючи поточний стан запровадження Системи, Комітетом з управління Системою 06.12.2019 прийняли рішення рекомендувати регуляторам фінансових ринків в межах своїх повноважень:

  • забезпечити необхідні заходи щодо розширення строків подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності в єдиному електронному форматі iXBRL до центру збору за 2019 рік, 1 квартал 2020 року, перше півріччя 2020 року та дев’ять місяців 2020 року до 31 грудня 2020 року;
  • не застосовувати санкцій за неподання такої звітності у строки, визначені законодавством, протягом 2020 року.

Погодили протокольним рішенням Комітету з управління СФЗ від 27.12.2019 в рамках Меморандуму № 102/15 про взаєморозуміння щодо розробки і запровадження системи фінансової звітності від 18.12.2017.

За інформацією Системи фінансової звітності


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
27

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1215

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
644

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4915

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді