Таксономія фінвітності за 2019 рік: чи вийде відзвітувати в електронній формі

Фінзвітність: форми, строки і порядок подання

Першим звітним періодом для підприємств, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти та подають фінзвітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2019 рік.

Мінфін відповідно до Договору з Фондом міжнародних стандартів фінансової звітності (м. Лондон, Велика Британія) отримує текст таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами мовою оригіналу, здійснює його переклад та оприлюднення на офіційному вебсайті .

Таксономія фінвітності за 2019 рік: чи вийде відзвітувати в електронній формі

Фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність, складену на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ в єдиному електронному форматі, подають до центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює НКЦПФР. Тобто забезпечують доступ до неї органів державної влади, інших органів та користувачів.

Наразі запроваджують та налаштовують Системи фінансової звітності (далі — Система). Зокрема, розпочали її тестування, реєстрацію суб’єктів звітування та триває процес налагодження роботи Системи. У вересні 2019 року розпочав роботу інформаційний сайт, на якому розмістили інформаційні та методологічні матеріали, які стосуються функціонування Системи. Сайт постійно оновлюватимуть та доповнюватимуть новою актуальною інформацією та матеріалами.

Через незавершення процесу повного запуску Системи та завантаження до неї вихідних даних для початкової реєстрації підприємства подають фінзвітність за 2019 рік у порядку та строки, визначені законодавством, за формами, затвердженими наказом Мінфіну «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013 № 73. А банки подають фінзвітність за формами, визначеними НБУ.

При цьому, такі підприємства також мають сформувати фінансову звітність за 2019 рік в електронному вигляді в єдиному електронному форматі та подати її до центру збору фінансової звітності.

Враховуючи поточний стан запровадження Системи, Комітетом з управління Системою 06.12.2019 прийняли рішення рекомендувати регуляторам фінансових ринків в межах своїх повноважень:

  • забезпечити необхідні заходи щодо розширення строків подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності в єдиному електронному форматі iXBRL до центру збору за 2019 рік, 1 квартал 2020 року, перше півріччя 2020 року та дев’ять місяців 2020 року до 31 грудня 2020 року;
  • не застосовувати санкцій за неподання такої звітності у строки, визначені законодавством, протягом 2020 року.

Погодили протокольним рішенням Комітету з управління СФЗ від 27.12.2019 в рамках Меморандуму № 102/15 про взаєморозуміння щодо розробки і запровадження системи фінансової звітності від 18.12.2017.

За інформацією Системи фінансової звітності


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75609

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді