Акцизна марка для алкоголю матиме QR-код та штрих-код: підкоригували Положення про акцизні марки

Кабмін вніс зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Зокрема, визначили, що марка для алкогольних напоїв має містити двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код (штрих-код).

Акцизна марка для алкоголю матиме QR-код та штрих-код: підкоригували Положення про акцизні марки

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код містить інформацію про серію та номер марки, посилання на вебресурс для перевірки марки, реквізити покупця марки:

  • для юридичних осіб — код згідно з ЄДРПОУ;
  • для ФОП — код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролерів і мають відмітку в паспорті).

Також уточнили, що марки продаватимуть на підставі поданих покупцем в електронній формі засобами електронного зв’язку:

  • заявки-розрахунку кількості марок;
  • довідки про сплату суми акцизного податку у вигляді реквізитів платіжного документа/платіжних документів (номер, дата платіжного доручення та сума перерахованих коштів) про сплату суми акцизного податку. Суму акцизного податку розраховують за ставками для готової продукції (для імпортерів та вітчизняних виробників алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований).

Якщо протягом 24 годин покупець не отримав підтвердження про отримання цих документів в електронній формі, він може подати продавцю цю інформацію у паперовому вигляді.

Розмір плати за одну марку для алкогольних напоїв становить 0,1926 гривні, для тютюнових виробів — 0,091 гривні.

Постанова КМУ від 12.02.2020 № 97


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
1956

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
503

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
92727

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
56383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді