Розробили нові критерії для перевірок у сфері охорони праці

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

На сайті СПО профспілок оприлюднили проєкт постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці».

Розробили нові критерії для перевірок у сфері охорони праці

Критерії містять такі додатки:

Додаток 1. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Додаток 2. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері здійснення державного гірничого нагляду.

Додаток 3. Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, їх показники та кількість балів за кожним показником.

Додаток 4. Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері здійснення державного гірничого нагляду, їх показники та кількість балів за кожним показником.

Хто та як перевірятиме медзаклад у 2020 році

За сумою нарахованих балів за всіма критеріями, визначеними у додатках 3-4, суб’єктів господарювання відноситимуть до:

  • до високого ступеня ризику — від 41 до 100 балів;
  • до середнього ступеня ризику — від 21 до 40 балів;
  • до незначного ступеня ризику — від 0 до 20 балів.

Планові перевірки з охорони праці проводитимуть:

  • для високого ступеня ризику — не частіше одного разу на два роки;
  • для середнього ступеня ризику — не частіше одного разу на три роки;
  • для незначного ступеня ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Періодичність планових перевірок змінюватимуть у разі відсутності суттєвих порушень суб’єктом вимог законодавства та/або проведення аудиту охорони праці шляхом встановлення коефіцієнта 1,5. Але це не стосується суб’єктів із високим ступенем ризику.

Якщо проєкт постанови затвердять, втратять чинність критерії та періодичність планових заходів, затверджені постановою КМУ від 06.02.2019 № 223.

За інформацією СПО профспілок

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухоблік холодильників для вакцин

Оновлений порядок управління вакцинами зобов’язав надавачів послуг із вакцинації зберігати МІБП тільки в спеціалізованому холодильному обладнанні. Хоча у полі уваги — холодильники, приклади та проведення стануть у пригоді і в інших випадках придбання, внутрішнього переміщення, передачі та списання ОЗ
67

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
104

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді