Підприємство є платником плати за землю за земельні ділянки, що перебувають у його на праві власності та користування (у тому числі на умовах оренди).
Чи є використанням земельних ділянок у господарській діяльності, на яких розташовані торгівельні центри, магазини та на яких планується будівництво об’єктів нерухомості?
Згідно з реєстраційними даними ДПС підприємство має кілька видів діяльності, основний — діяльність за кодом 47.11 «Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами».
Отже, за земельні ділянки, на яких розташовані торгівельні центри та магазини, підприємство може скористатися правом подати уточнюючі розрахунки в частині не нарахування та не сплати плати за землю за березень 2020 року.
✔️Суборенда сільгоспземель: оформте правильно✔️
Щодо земельних ділянок, на яких заплановано будівництво, податківці зазначили, що серед видів діяльності підприємства є діяльність, пов’язана із виробництвом продуктів харчування (коди 10.11, 10.12, 10.13, 10.71, 10.72, 10.73, 10.85, КВЕД), обслуговуванням напоями (код 56.30), діяльністю ресторанів (код 56.10), допоміжним обслуговуванням наземного транспорту (код 52.21).
Якщо згідно з затвердженою технічною документацією на будівництво призначення об’єктів нерухомості відповідатиме видам діяльності підприємства, то за такі земельні ділянки воно може скористатися правом не нараховувати і не сплачувати за березень плату за землю, що надане пунктом 52-4 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України.