Суд визнав законним трудовий договір із неповнолітньою

Кропивницький апеляційний суд визнав дійсним трудовий договір із неповнолітньою (постанова Кропивницького апеляційного суду від 11.02.2020 № 389/1566/19).

Суд визнав законним трудовий договір із неповнолітньою

Позов до суду першої інстанції подала мати неповнолітньої. Вона просила визнати недійсним внаслідок фіктивності трудовий договір, укладений між донькою та її роботодавцем, а також застосувати наслідки недійсності вказаного договору.

Позивач вказує, що неповнолітня має лише базову середню освіту і за своїм освітньо-кваліфікаційним рівнем не відповідала отриманій посаді менеджера в оптовій торгівлі.

Роботодавець не нараховував їй заробітну плату, податків та ЄСВ не сплачував. Це дозволяє зробити обґрунтований висновок про фіктивність укладеного договору.

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області позов задовольнив.

Неповнолітня подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції і колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Укладений трудовий договір стосується прав та обов`язків лише робітника та роботодавця і будь яких прав третьої особи не порушує.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров`ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (ст. 188 КЗпП).

Працевлаштування неповнолітньої особи, якій виповнилось 16 років, не потребує дозволу батьків.

Трудові штрафи: граємо за новими правилами

Не ґрунтуються на Законі і сумніви представника позивача щодо права неповнолітньої особи подавати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції у справі, де в її інтересах в якості представника залучили орган опіки виконавчого комітету Знам`янської міської ради. Неповнолітні віком від 14 до 18 років можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом (2 ст. 47 ЦПК).

Відсутність перерахувань відповідних платежів до пенсійного фонду та податкової не свідчать про відсутність трудових правовідносин, а є притягнення роботодавця до відповідальності.

Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції при вирішенні спору порушив норми процесуального права та неправильно застосував норми матеріального права, висновки суду не відповідають обставинам справи та наявним у справі доказам, що згідно з пп. 3, 4 ч.1 ст.376 ЦПК є підставою для скасування рішення суду та постановлення нового рішення про відмову у задоволенні позову.

За матеріалами Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75605

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240925

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді