Голова Уряду повідомив, що на попередньому засіданні Уряду було наголошено —законопроєкт № 3131, яким пропонувалось збільшити податок на гектар для малого фермера, варто доопрацювати. Особливо в умовах кризи, коли фермери навпаки потребують підтримки від держави.
9 липня Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував більш конструктивний варіант законопроєкту про детінізацію сільгоспземель. Для фізичних осіб-підприємців, зокрема сімейних фермерських господарств, ставка податку зменшена з 5% до 2% від нормативної грошової оцінки, а перші 2 роки (2021-2022 роки) запропоновано пільговий перехідний період із нульовою ставкою.
Детінізація разом із програмами підтримки аграріїв сприятиме розвитку малого та середнього фермерства.
Нагадуємо, що проєктом № 3131 пропонують запровадити для власників та користувачів сільгоспземель оподаткування доходів, отриманих від такої землі, виходячи з поставленого податкового зобов'язання (далі — ППЗ). При цьому, ППЗ — це мінімальне податкове зобов'язання. Його визначатимуть за відповідною формулою з урахуванням нормативної грошової оцінки землі та її площі.
Механізм оподаткування полягає в порівнянні податків, сплачених фізичними або юридичними особами у зв'язку з використанням належних ним чи орендованих земельних ділянок та ППЗ. Якщо ППЗ більше за фактично сплачені податки, пов'язані з використанням землі, то до бюджету сплачуватимуть саме розмір такого ППЗ.