Глобальна документація з ТЦ та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: коли вперше надавати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

12 НОМЕР ЖУРНАЛУ «ГОЛОВБУХ»СКАЧАТИ БЕЗПЛАТНО

За 2020 рік у разі здійснення контрольованих операцій разом із Звітом про контрольовані операції подають повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Відповідно до підпункту 39.4.9 Податкового кодексу України (далі — ПК) податкова має право надіслати запит з вимогою надати глобальну документацію з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) (далі — Запит) платнику податків, що входить до складу міжнародної групи компаній, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно стандартів бухобліку, які застосовує материнська компанія, дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів євро.

Глобальна документація з ТЦ та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: коли вперше надавати

Запит може бути направлений не раніше 12-ти місяців і не пізніше 36-ти місяців з дати закінчення фінансового року, встановленого міжнародною групою компаній, до якої належить такий платник. А у разі відсутності відомостей про встановлений фінансовий рік — не раніше 12-ти місяців і не пізніше 36-ти місяців після закінчення звітного року.

Глобальна документація має бути надана до податкової протягом 90 к. дн. з дня отримання запиту.

Якщо в Україні зареєстровані два та більше платників податків, що входять до складу однієї і тієї ж міжнародної групи компаній, податкова направляє Запит лише одному з таких платників за своїм вибором.

Вперше запити контролерів про подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) застосовують щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році (п. 53 підрозділу 10 розділу XX ПК).

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52418

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді