Таким документом є довідка (або її нотаріально засвідчена копія), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладений міжнародний договір України. Також нерезидент надає інші документи, якщо це передбачено міжнародним договором України ((п. 103.4 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Довідку видає компетентний (уповноважений) орган відповідної країни за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Вона повинна бути належним чином легалізована та перекладена (п. 103.5 ПК).
У разі потреби така довідка може бути затребувана у нерезидента особою, яка виплачує йому доходи, або податковим органом під час розгляду питання про повернення сум надміру сплачених грошових зобов’язань на іншу дату, що передує даті виплати доходів.
У разі необхідності податковий агент може звернутися до податкової за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) із запитом до компетентного органу країни, з якою укладено міжнародний договір України, про підтвердження інформації у довідці (п. 103.6 ПК).
Коли нерезидент має зареєструватися на території України
За якою ставкою оподатковувати роялті, виплачені нерезиденту
За яких умов можна застосувати знижену ставку оподаткування
Особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України. Зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року (п. 103.8 ПК). Отже, довідка дійсна в межах календарного року, в якому її видали.
У разі неподання нерезидентом довідки доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п. 103.10 ПК).