Щоб запобігти поширенню COVID-19 та зменшити кількість хворих з тяжким перебігом COVID-19 уряд визначив порядок самоізоляції.
Так, самоізоляції підлягають:
1) особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту;
2) особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;
3) особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширеннямCOVID-19.
Строк самоізоляції становить 14 днів для осіб, які:
- мали контакт із хворим на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування, з моменту контакту із хворим;
- здійснили перетин державного кордону та проходять самоізоляцію з використанням мобільного додатку, з моменту перетину державного кордону.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.
Поточний контроль за перебуванням особи в місці самоізоляції проводять за вибором особи в один із таких способів:
- працівниками Нацполіції, Нацгвардії відповідно до внутрішнього порядку заходів з контролю за самоізоляцією, державних установ МОЗ епідеміологічного профілю, посадовими особами, уповноваженими органами місцевого самоврядування;
- через мобільний додаток.
Особа, яка підлягає самоізоляції, у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток. У разі неможливості встановити додаток особа підлягає обсервації.
Контроль через мобільний додаток здійснюють шляхом перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.
Після встановлення мобільного додатка в будь-який час протягом доби особа отримує повідомлення (push-повідомлення). Отримавши повідомлення особа має протягом 15 хвилин з використанням мобільного додатка зробити фотографію свого обличчя.
У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з особою через мобільний додаток, видалення, встановлення обмежень щодо передання інформації за допомогою мобільного додатка до органів Нацполіції надсилають повідомлення про випадок порушення самоізоляції. Таке повідомлення є підставою для подальшого контролю органами Нацполіції, Нацгвардії виконання самоізоляції.
Надсилання повідомлення до органів Нацполіції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.
Особам, які потребують самоізоляції, дозволили:
- двічі на день вигулювати домашніх тварин протягом не більше ніж однієї години на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху;
- відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, щодня протягом двох годин на добу за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів без клапана видиху або медичних масок без клапана видиху.
Самоізоляцію, обсервацію у зв’язку з перетином державного кордону (яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19) припиняють, якщо отримали негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який провели після перетину державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетину.
Постанова КМУ від 22.07.2020 № 641