З 1 липня сільгоспвиробники-прибутківці можуть застосовувати особливий річний податковий період

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

❗️ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРОПУСТИТИ ЦІ ЗМІНИ❗️

Для виробників сільгосппродукції відновлено особливий річний податковий період, який починається 1 липня минулого року і закінчується 30 червня поточного звітного року. Зміни передбачені в Законі України від 16.01.2020 № 466-IX.

Для цілей обкладення податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільгосппродукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу (пп. 137.4.1 Податкового кодексу; ПК).

З 1 липня сільгоспвиробники-прибутківці можуть застосовувати особливий річний податковий період

Сільгосппродукція (сільгосптовари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукцію) вирощує, відгодовує, виловлює, збираються, виготовляє, виробляє, переробляє безпосередньо виробник цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (пп. 14.1.234 ПК)

Тобто завдяки змінам, унесеним до ПК Законом № 466, із підпункту 14.1.234 ПК виключено посилання на главу 1 розділу XIV (це визначення стало загальним для всіх розділів ПК), а з підпункту 137.4.1 ПК — посилання на неіснуючу наразі статтю 209.

Отже, цьогоріч виробники сільгосппродукції, які застосовують загальний річний податковий період, мають право подати декларацію з податку на прибуток за податковий (звітний) період — півріччя 2020 року та надалі застосовувати річний період — з 01.07.2020 по 30.06.2021.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7493

Річна премія в агросекторі: як оподаткувати та врахувати в середній зарплаті

Професійні свята завжди мають особливе значення, адже це гарна нагода відзначити працю фахівців. А коли до таких подій додають ще й грошову подяку — вдвічі більша приємність. Дізнайтеся, як правильно оподаткувати та показати у звітності винагороду. На прикладах потренуєтеся враховувати премію до середньої зарплати для різних виплат
132

Нормативна грошова оцінка землі 2025

Що таке нормативна грошова оцінка земельної ділянки та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з Державного земельного кадастру, — відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
79956

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді