Фахівці Офісу ВПП в ході перевірки виявили «паперову» поставку зернових культур на склади одного з великих платників. Але перевіряючі не встановили у контрагентів-постачальників матеріально-технічної бази, необхідної для здійснення господарських операцій, зокрема, наявності: транспортних засобів, договорів із перевізниками, кваліфікованих працівників, та зерноскладів, з яких нібито відбулось навантаження товарів.
ДП «Держреєстри України» також підтвердило, що складські документи щодо зберігання зерна (пшениця, кукурудза, ячмінь та інше) не виписувались та не реєструвались на ім`я зазначених контрагентів-постачальників в обсягах, що були придбані.
Висновки акта перевірки підтримано Окружним адміністративним судом та Шостим апеляційним адміністративним судом м. Києва. Так за результатами адміністративного судового оскарження, підтверджена позиція Офісу та зазначено, що наявність у позивача податкових накладних не є безумовною підставою для віднесення до складу податкового кредиту відповідних сум ПДВ по сумнівних господарських операціях. Такий висновок підтверджує і Верховним Судом — постанова від 05.03.2020 у справі № 826/17374/18.
Результат викриття схеми з нереальними операціями:
- зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 104,6 млн грн та застосовано штрафні санкції на суму 52,3 млн гривен;
- зменшено розмір від`ємного значення суми ПДВ на 17,2 млн гривень;
- упереджені суми бюджетного відшкодування повністю стягнуті до бюджету.
Детальніше в єдиному реєстрі судових рішень справа № 826/3842/17.