Працівника на роботу в умовах неповного робочого дня (тижня) переводите за його згодою і оформлюєте наказом по підприємству.
У разі незгоди працівника, таке переведення повинно проводитись із дотриманням вимог частини 3 статті 32 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), а саме:
«Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці».
При почасовій системі оплаті праці (годинна тарифна ставка/місячний посадовий оклад) оплату праці проводите за фактично відпрацьований час. Фактично відпрацьований час відображаєте у табелях обліку робочого часу.
При відрядній системі оплаті праці — за фактично виконану роботу по відрядних розцінках, встановлених на підприємстві. Кількість (об’єм) виконаної працівником роботи відображаєте у нарядах на виконання робіт.
У всіх випадках оплату проводите із обов’язковим додержанням мінімальних державних гарантій в оплаті праці, встановлених КЗпП та Законом України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
За інформацією Держпраці у Тернопільській області
У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
У статті все про святкові та неробочі дні у 2024 році + календар на 2024 рік
Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді